
Den 11 mars bjuder Efemia in till en kostnadsfri online-föreläsning där jag, Lena Larje (Träning 40+) guidar dig genom ämnena klimakteriet, urinläckage och träning. Ett perfekt tillfälle att lära dig mer om din kropp och vilka lösningar som finns. Självklart finns även möjlighet att ställa frågor live.
🎤 @traning40
🗓 11 mars kl 18.00–18.45
💻 Online via Teams
🎟 Kostnadsfritt
Klimakteriet föreläsning
Klimakteriet kan innebära många förändringar i kroppen, men det är inte alltid lätt att få tydlig och samlad information. I detta live webbinarium får du en översikt av vad klimakteriet är, vanliga symtom och hur det kan påverka vardagen och möjligheten att fortsätta vara aktiv.
Vi berör även urinläckage i samband med träning – varför det är vanligt och vilka lösningar som finns.
Avslutningsvis finns möjlighet att ställa frågor live. Föreläsningen är kostnadsfri.
Föreläsare: Lena Larje, grundare av Träning40+
Lena Larje är hälsocoach, licensierad kostrådgivare, stark genom klimakteriet coach – steg 2 och gruppträningsinstruktör i olika träningsformer. Sedan 15 år tillbaka driver hon företaget TRÄNING 40+ www.traning40plus.se som vänder sig till målgruppen kvinnor från 40 år och uppåt. Lena vill inspirera till ett aktivt liv med en bra balans mellan träning, vila, god mat och allt annat som hör livet till för att må bra. Lite extra fokus ligger på kvinnohälsa och klimakteriet.
Varmt välkommen!